Trump'ın 'Türkiye' tweetlerinde tarihi detay!

ABD Başkanı Donald Trump'ın , dün gün boyunca  Türkiye  hakkında attığı tweetlerin satır aralarında  tarihi  itiraflar ve ilginç detaylar göze çarptı.  Trump  , söz konusu mesajlarıyla bir ABD Başkanı olar

haber7
0

Haber7 -  detay  Haber

Dün sabah saatlerinden itibaren ABD den , özellikle  Trump  tan gelen açıklamalarla birlikte dünya Türkiye nin hazırlandığı operasyona odaklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın bir süredir kararlı mesajlarla verdiği operasyon sinyali ,  Trump  ın tweetleriyle tüm dünyanın gündemine oturdu.

MESAJLARIN SATIR ARALARINDA DİKKAT ÇEKEN İTİRAFLAR

Trump , Suriye den çekileceklerini , orada DEAŞ ın sorumluluğunun artık Türkiye de olacağını , Suriye de taraf tutmadıklarını açıklarken , gün boyu ABD den farklı açıklamalar gelmeye devam etti.

Ancak  Trump  ın Türkiye mesajlarının satır aralarında , bazı bölümler dikkat çekti. Türkiye nin yıllardır savunduğu , ancak hem Türkiye deki muhalefetin hem de dünya kamuoyunun bir türlü kabullenmediği , bilinen-ama resmi olarak dillendirilmeyen gerçekler  Trump  ın dünkü mesajlarıyla açıkça ortaya dökülmüş oldu.

"YILLARCA SİLAH VE PARA VERDİK , TÜRKİYE İLE SAVAŞIYORLAR"

Örneğin , Türkiye de bazı muhalefet partileri YPG/PYD yi terör örgütü ve Türkiye düşmanı olarak bile tanımlamazken ,  Trump  ın dün sabah saatlerinde attığı tweet , açık bir itiraf olarak kayıtlara geçti.

Trump , "Kürtler" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =