Ağrılı annelerden evlat nöbetindeki annelere destek ziyareti

Ağrı'dan Diyarbakır'a gelen ve başlarına beyaz tülbent örten 124 anne , çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma e

haber7
0

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP yi sorumlu tutan  Diyarbakır  annelerinin HDP İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü oturma eylemine  destek  ziyaretleri devam ediyor.

Ağrı dan gelen 124  anne , dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül de HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlatan  Diyarbakır  annelerini  ziyaret  ederek , desteklerini iletti.

Başlarına beyaz tülbent takan  Ağrılı  anneler , terör örgütü PKK aleyhine slogan atıp ,  Diyarbakır  daki annelerle Kürtçe ağıtlar yaktı , acılarına ortak oldu.

Ağrı dan gelen  annelerden  Kelime Dinç , teröre tepki göstererek , şöyle konuştu:

 "Allah ın izniyle bunlardan kurtulacağız. İnşallah burayı da onlardan temizleyeceğiz. Hepimiz kardeşiz. Buraya ,  annelere  desteklerimizi iletmek için geldik. Hepimizin çocuğu var. İnşallah onlardan bu annelerin çocuklarını alacağız."

Fatma Üncer de terör örgütünü lanetleyerek , çocukları için oturma eylemi yapan annelerin amaçlarına ulaşması için dua ettiklerini dile getirdi.

Bir anne olarak  Diyarbakır  anneleriyle gurur duyduklarını vurgulayan Üncer , "Bu annelerin çocukları bizim çocuklarımız gibidir. Hepimiz aileyiz , Kürt , Türk fark etmiyor , hepimiz eşitiz. Biz çocuklarımız için geldik buraya , hepimiz Müslümanız." diye konuştu.

Saltanat Kaya da  annelere   destek  için geldiklerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =