Üniversitede taciz iddiasına soruşturma

 Burdur  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde bir öğretim görevlisinin kız öğrencilere tacizde bulunuldu  iddiasına  Yükseköğretim Kurulu (YÖK)  soruşturma  başlattı.

haber7
0

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi nde (MAKÜ) bir öğretim görevlisinin kız öğrencilere cinsel  taciz  bulunduğu iddialarına ilişkin  soruşturma  başlatıldı.

Burdur  MAKÜ  de görevli öğretim üyesinin , kız öğrencilere  taciz  ve cinsel saldırı girişiminde bulunduğu iddiaları gündeme geldi.

Bir üniversite öğrencisinin Twitter daki hesabından "Arkadaşlar bir konudan bahsedeceğim. Uzun zamandır bu psikolojinin yarattığı hisle yaşayamıyorum. Mehmet Akif Üniversitesi ndeki öğretim üyelerinden 2 kişi , ben de dahil çoğu kadın öğrenciye  taciz  ve tecavüz girişiminde bulunmuştur" ifadelerinin yer aldığı paylaşımlar kısa sürede yayıldı.

SAVCILIĞA BİLDİRİLDİ

İddialarla ilgili  MAKÜ  Rektörlüğü nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"Son günlerde bazı yayın organları ve sosyal medyada çıkan üniversitemizde meydana geldiği iddia edilen olaylar ile ilgili haberler üzerine , kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur. Rektörlüğümüze gelen bir ihbar üzerine , 5 Mart 2019 tarihinde ivedi olarak disiplin soruşturması açılmış olup , bahse konu iddiaların niteliği ve soruşturmanın gizliliği ilkesi gereği  soruşturma  hassasiyetle tamamlanmıştır. Akabinde , disiplin soruşturması sonucunda hakkında  soruşturma  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =