Operasyon'daki DEAŞ bilmecesi! İtibarsızlaştırmaya çalışılıyor

Haber7 yazarı Taha Dağlı Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik gerçekleştireceği operasyondaki 'DEAŞ bilmecesinin cevabını' yazdı.

haber7
0

Taha DAĞLI/Haber7

Türk askeri operasyona başlıyor ise  Trump  yönetimi ise Tel Abyad-Rasulayn hattındaki askerlerini çekiyor.  Beyaz Saray  bu durumu izah ederken ortaya bir DAEŞ iddiası attı.

Trump yönetimi “biz çekiliyoruz ama DAEŞ’in sorumluluğu Türkiye’ye ait” dedi. Peki bu ne anlama geliyor , Amerika  Operasyon  karşılığında Türkiye’nin sırtına DAEŞ küfesini mi bindirmiş oluyor?

DAEŞ’le mücadele kapsamında daha önce ele geçirilen on binlerce terörist var. Bunlar kendileri gibi terörist olan PKK’lıların elinde tutuluyordu. Sorumluluk ise Amerika’daydı.

Fırat’ın doğusunda Türkiye sınırı boyunca uzayan bölgelerde DAEŞ teröristlerinin bulunduğu çok sayıda hapishane ve kamp var.

Türkiye Fırat’ın doğusuna girmekle bu kadar kararlıyken , Amerika Başkanı  Trump  çekilme kararı aldı.

Hem de Pentagon’a rağmen.

Trump 4 Nisan 2018 ve 19 Aralık 2018 tarihlerinde de “çekiliyoruz” demişti. O iki açıklama da Başkan Erdoğan’la görüştükten sonra gelmişti.

Bu kez yine Erdoğan’la görüştü ve “çekiliyoruz” dedi.

Gerçekten de Amerikan askerlerinin çekildiği ortaya çıktı.

Trump’a Amerika’da büyük tepki var. Hem de medya ve hem de Pentagon’dan. Amerika Başkanı için çekilmenin ise önemli bir sebebi bulunuyor.

Seçim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =