Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Selim İdris , askeri muhaliflerin Fırat'ın doğusuna yapılacak muhtemel operasyon için hazır olduklarını vurgulayarak , "Fırat'ın batısını DEA

haber7
0

İdris , Afrin ilçesindeki Hamza Kuvvetleri ne ait Özel Kuvvetler Komutanlığı nda AA muhabirine yaptığı açıklamada , askeri muhalif grupların  Fırat  ın doğusuna yapılacak operasyona ilişkin hazırlıklarını değerlendirdi.

Suriye de Beşşar Esed rejimine karşı savaşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) grupları , geçen cuma Suriye Geçici Hükümetine bağlı Suriye Milli Ordusu (SMO) adı altında birleştiklerini duyurmuştu.

İdris ,  Fırat  ın doğusundaki bölgelerin Suriye topraklarının bir parçası olduğunun altını çizerek , "Bu topraklar , PKK ve PYD li terörist elebaşlarının büyük kısmını oluşturduğu SDG nin kontrolü altında. Bu teröristler bölge halkını evlerinden etti. Bizim bu safhadaki görevimiz topraklarımızı işgal eden teröristleri defederek , yerlerinden edilenleri yeniden evlerine döndürmek olacak." diye konuştu.

Bölgede güven ve istikrar ortamını yeniden sağlamayı amaçladıklarını ifade eden İdris , "Terörist çetelerin bölgeden çıkarılması Türk kardeşlerimizle ortak hedefimizdir. Suriye’yi bölmek isteyen bu çeteler ayrıca Türkiye’nin güvenliğini ve istikrarını bozmayı amaçlıyor." değerlendirmesini yaptı.

-"Fırat’ın doğusuna yapılacak operasyona hazırız" 

İdris , "Fırat’ın batısını DEAŞ teröründen özgürleştirdiğimiz gibi  Fırat  ın  doğusunu  da terör çetelerinden kurtaracağız. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =