Emine Bulut için istenen ceza belli oldu

Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta eski eşi  Emine  Bulut'u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai V , 9 Ekim'de ilk kez hakim karşısına çıkacak. Savcılık iddianamesinde sanı

haber7
0

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığınca  Emine   Bulut  un (38) öldürülmesinin ardından soruşturma süreci etkin ve hızlı şekilde tamamlanarak 5 gün sonra iddianame hazırlandı.

Olayın faili Fedai V. (43) hakkında "canavarca hisle tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame , aynı gün Kırıkkale 1. Ağır  ceza  Mahkemesince kabul edildi.

İlk kez 9 Ekim Çarşamba günü hakim karşısına çıkacak Fedai V. hakkında hazırlanan iddianamede , otopsi raporunda ,  Emine   Bulut  un ölüm sebebinin kesici alet yaralanmasına bağlı büyük damar ve iç organ harabiyetinden gelişen iç ve dış kanama kaynaklı olduğu belirtildi.

Fedai V , ifadesinde , eski eşi ve ailesinin çocuğuyla görüşmesini engellediğini , eşinin kardeşlerinin kendisini sürekli tehdit ettiğini ancak şimdiye kadar haklarında şikayetçi olmadığını öne sürdü.

Olay günü saat 16.00 da bir kafede  Emine   Bulut  ile buluştuklarını anlatan Fedai V , eski eşinin tekrardan evlenmek istediğini söylemesi üzerine çocuğun velayetini kendisine vermesini istediğini ve bunun üzerine aralarında tartışma çıktığını ileri sürdü.

Görgü tanıklarının , "Şüphelinin agresif bir tutumla kadınla tartıştığı , kadının ise şüpheliyi sakinleştirmeye çalışıp , sakince konuşmasını sağlamaya çalıştığı , şüphelinin eylemi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =