Dikkat çeken F-35 açıklaması! Şart sundular

 Tayland  ,  F-35  Müşterek Saldırı Uçağı alımının yalnızca ortak geliştirme programına dahil edilirlerse gerçekleşeceğini açıkladı.

haber7
0

Tayland Kraliyet Hava Kuvvetleri (RTAF) ,  savunma donanımı satın alma politikası nedeniyle  F-35  savaş uçaklarını sadece yazılım geliştirme programına katılmasına izin verilirse satın alınabileceğini bildirdi.

Tayland Hava Kuvvetleri Komutanı Maanat Wongwat Pazartesi günü yaptığı açıklamada , "3-5 yıl sonra uygulamaya koymaya karar verdiğimiz satın alma planlarımızda satın alma ve geliştirme politikasını uyguluyoruz. Gövde o kadar da önemli değil , ancak yazılım bir savaşçının beyni kadar önemli. Bu yüzden yazılım geliştirmeye katılmak zorundayız" dedi.

Wongwat , "Yeni "Proje Gereksinimleri Kavramı (COPR) politikasına göre , hava kuvvetleri savunma ve stratejik donanım satın alacak , ancak ürünleri işletmek için kullanılan yazılımın geliştirilmesinde yer almaya izin verilecekse satın alacaktır. RTAF süreçte teknoloji ve uzmanlık transferinden faydalanmayı umuyor" ifadelerini kullandı.

TAYVAN DA  F-35  E TALİP OLDU

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Tayvan’a 66 adet F-16 jet satışını onaylamasının ardından Tayvan ordusu , Çin in beşinci nesil hayalet savaş uçağı J-20 ile mücadele edebilmek ve hava üstünlüğünü korumak için  F-35  Müşterek Saldırı Uçağını edinmeyi planladığını açıklamıştı.

Milletvekillerine ve Ulusal Savunma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =