İstanbul’daki konutların en pahalı olduğu ilçe açıklandı

İstanbul'da depreme karşı dayanıklı binalar için yenileme süreci devam ederken öte yandan şehrin her yanına  markalı konutlar  yapılıyor. İstanbul’daki bu markalı  konutların  en pahalısı Bakırköy’de , en

haber7
0

İstanbul da , deprem riskine karşı bir yandan eski yapı stoku yenilenmeye çalışırken bir yandan da şehrin her köşesinde  markalı konutlar  üretiliyor. Şu anda  İstanbul  da 1610 markalı konut projesi yer alırken , bu projelerdeki konut sayısı 634 bine ulaşıyor.

 

Sahil zirvede

EVA Gayrimenkul Değerleme nin  İstanbul  Markalı Konut Araştırmasına göre ,  İstanbul  un en  pahalı  bölgesi ortalama 25 bin 700 liralık metrekare fiyatıyla Bakırköy-Zeytinburnu sahil hattı. Burada fiyatlar 12 bin 800 lira ile 37 bin lira arasında dalgalanıyor. Anadolu yakasında ise Beykoz , 17 bin 220 liralık metrekare ortalamasıyla ilk sırada.

 

En az 3 bin 350 TL

İstanbul da en çok markalı konut projesine sahip ilçelerden biri olan Esenyurt , fiyatıyla tam aksini işaret ediyor. Esenyurt ,  İstanbul   daki  en ucuz bölge. Esenyurt ta ortalama birim metrekare satış fiyatı 3 bin 350 lira seviyesinde. Anadolu yakasının en düşük bölgesi ise 3 bin 700 lira ile Şile olarak göze çarpıyor.

Amortisman süresi en az 19 yıl

Araştırmada ,  İstanbul  da konut alanların bu yatırımı ne kadar sürede amorti edeceğine dair bilgiler de var. Buna göre ,  İstanbul  da markalı  konutların  amortisman süreleri 19 ile 36 yıl arasında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =