5 milyon kişi ziyaret etti

İstanbul’un yeni sembollerinden biri haline gelen Çamlıca Camisi’ni ibadete açıldığı 7 Mart’tan bu yana 5  milyon   kişi   ziyaret  etti. Külliyenin içinde caminin yanısıra sanat galerisi , kütüphane

haber7
0

İçine girildiği andan itibaren selatin camilerinin adeta devamı hissini uyandıran Büyük  Çamlıca Camisi  , büyük bir ibadethane olmasının dışında sanat galerisi , kütüphane , konferans salonu , sanat atölyesi ve bir süre sonra açılacak olan İslam Medeniyetleri Müzesi ile Türkiye’nin en modern külliyesi özelliğini taşıyor.  İstanbul  Cami ve Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk , Büyük Çamlıca Camisi’nin sadece bir cami değil , modern anlamda bir kompleks geleneksel manada da külliye olarak tasarlandığını belirterek , külliyenin müze dışındaki bütün unsurlarının faaliyete geçtiğini belirtti.

KESİNTİSİZ BİR YAŞAM VAR

Külliyede iyi bir ses düzenine sahip bin 071 kişilik konferans salonu , sanat galerisi , kütüphane , yapımı devam müze , sanat atölyeleri ve otoparkın yer aldığını anlatan Külünk , bunlarla birlikte Büyük Çamlıca Camisi’nde kesintisiz bir yaşamın başladığını dile getirdi. Boğazı iyi gören bir konumda olması nedeniyle , özellikle yaz aylarında gece 01.00’e kadar yoğun bir ziyaretçi ilgisiyle karşılaştıklarını ifade eden Külünk , “7 Mart’tan bugüne yaklaşık 5  milyon  insan külliyemize geldi” dedi.

DEPREMDE 100 BİN KİŞİ BARINABİLİR

Büyük Çamlıca ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =