Yağış sonrası dere taştı aileler mahsur kaldı

 Artvin  Borçka'da etkili olan  Yağış   sonrası  derenin taşması sonucu evlerinde  mahsur  kalan 3 kişilik aile kurtarıldı.

haber7
0

Artvin in  Borçka  ilçesinde bugün etkili olan şiddetli  Yağış   sonrası  derenin taşması sonucu evlerinden çıkamayan 3 kişilik aile , bulundukları yerden  AFAD  ve  AKUT  ekiplerince kurtarıldı.

İlçeye bağlı Yeniyol Mahallesi nde , geçtiğimiz 28 Eylül günü şiddetli yağışın ardından derenin taşması sonucu evlerinden çıkamayan aile bir hafta arayla ikinci kez evlerinde  mahsur  kaldı. Mehmet Kasımoğlu , eşi Meliha Kasımoğlu ve kaynanası Huriye Yıldız olmak üzere 3 kişilik aile , evlerinin giriş bölümü su ve çamurla dolması sonucu  mahsur  kaldılar.  AFAD  ve  AKUT  ekipleri aileyi bulunduğu yerden kurtarırken , Mehmet Kasımoğlu’nun solunum yetmezliği çeken kaynanası Huriye Yıldız sedye yardımıyla ambulansa taşındı.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan yaptığı açıklamada ,”Yağış  sonrası  yine aynı bölgede yıkılan duvarından taşan  dere  su baskınına neden oldu.  AFAD  ve  AKUT  ekipleri evlerinde  mahsur  kalan aileleri kurtarıldı. Şükür kimseye bir şey olmadı , Kasımoğlu ailesine geçmiş olsun diyorum” dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =