Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerinde zam

 KGM  , 7 Ekim'den geçerli olmak üzere  otoyol  ve köprü  geçiş   ücretlerinde  ortalama yüzde 20 fiyat artışı yapıldığını bildirdi.  KGM  yapılan açıklamada "Otoyollarda otomobil için en yak

haber7
0

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) , 7 Ekim den geçerli olmak üzere  otoyol  ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 fiyat artışı yapıldığını bildirdi. 

KGM den yapılan yazılı açıklamada , kontrollü  otoyol  ve  Boğaz  köprülerinin hizmet ömürlerinin uzatılması amacıyla bakım onarımlarının düzenli olarak yapılabilmesi için , her yıl Üretici Fiyat Endeksi ne (ÜFE) göre düzenlenmesi gereken geçiş ücretlerinin , geçen yıl yüzde 33 ,64 olan enflasyona rağmen 21 aydır artırılmadığı belirtildi.

Açıklamada , Boğaz köprülerine büyük bakım onarımların yapılması , işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar ile bakım-işletme maliyetlerindeki yükselmeler de göz önüne alınarak yol standartlarının sürdürülebilirliğini sağlamak için , otoyol ve köprülerdeki geçiş ücretlerinin asgari düzeyde artırılmasının zorunlu hale geldiği vurgulandı.

Buna göre , yarından geçerli olmak üzere  otoyol  ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 fiyat düzenlemesi yapıldığı kaydedilen açıklamada , şu bilgilere yer verildi:

"Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira , en uzak mesafe ücreti 30 lira ,  Boğaz  köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10 ,50 lira olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3 ,20 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =