Son dakika haber: Art arda açıklamalar! İstanbul ve 8 il için uyardı

Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre , İstanbul'da bugün gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) da Twitter hesabından aralarında İs

haber7
0

Yurdun Marmara (Edirne ve Kırklareli hariç) , Kuzey Ege , Doğu Akdeniz , İç Anadolu nun kuzey ve doğusu , Karadeniz , Doğu Anadolu nun kuzey ve batısı , Aydın , Gaziantep , Kilis , Adıyaman çevreleri ile Antalya nın doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Doğu Akdeniz in iç kesimleri ,  İstanbul  , Yalova , Sakarya , Kocaeli , Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) , Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu nun kıyı ilçeleri , Bartın ve Sinop çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/ m2) olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü nden alınan tahminlere göre , hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (6-10 derece) azalacak , diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette , Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esecek.

AFAD DAN  SEL  UYARISI 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) da Twitter hesabından  İstanbul  , Yalova , Sakarya , Kocaeli , Düzce , Zonguldak , Bartın ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçelerinde kuvvetli yağışlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =