Kandırıp evlerini yıktılar, 5 yıldır çukura bakıyorlar

Eskişehir'de kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan 64 dairelik sitenin sakinleri , müteahhit firmanın inşaata başlamaması nedeniyle 5  yıldır  yakınlarının yanında barınıyor.

haber7
0

Eskişehir de kentsel dönüşümden faydalanmak için yaptıkları başvurunun ardından 2014 yılında binaları yıkılan vatandaşlar , müteahhit firmanın inşaata başlamaması nedeniyle 5  yıldır  yeni evlerine kavuşmayı bekliyor.

Odunpazarı merkez ilçeye bağlı Kurtuluş Mahallesi Ziya Paşa Caddesi ndeki Övünç Sitesi sakinlerinin evleri kentsel dönüşüm kararının ardından 2014 yılının mayıs ayında yıkıldı. Çoğunluğu yakınlarının yanında yaşayan site sakinleri , yıkımın ardından müteahhit firmanın hiçbir çalışma yapmaması nedeniyle mağdur olduklarını öne sürerek yıkılan evlerinin  temel  çukurunda eylem yaptı.

Site sakinlerinden Aynur Gürcan , gazetecilere yaptığı açıklamada , evlerinin yıkılmasının ardından inşaat ruhsatı için eski site yöneticisine 70 bin lira verdiklerini , bir yıl içinde evlerine kavuşacaklarını söyleyenlerin şimdilerde ortada olmadığını bildirdi.

Hem parasından hem de evinden olduğunu anlatan Gürcan , "Yetkililerden ilgi ve destek bekliyoruz. Ben oğlumun yanında barınmak zorunda kaldım. Söz konusu süre içinde maddi ve manevi her türlü sıkıntıyı çektim. Buraya her gün bakıyorum. Bütün hayallerim bu  temel  çukuruna gömüldü." diye konuştu.

Kat maliklerinden Ömer Gündoğmuş ise apartmanlarının yıkılmasıyla herkesin çocuklarının ve yakınlarının yanına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =