Fiyatı bir anda fırladı! Tek seferde 300-400 TL'lik artış

Akşam gazetesinde yer alan haber göre , İstanbul'daki 5.8'lik  deprem  sonrası az katlı , müstakil ve yeni yapılmış konutlara talep arttı. Bu tür evlerin kira bedellerinde de 300-400 liralık artışlar oldu.

haber7
0

İstanbul depremi sonrası az katlı ve müstakil binalara talep artarken , özellikle 6-7 yaş ve altı konutlar tercih edilmeye başlandı. Coldwell Banker  Türkiye  Ülke Başkanı Gökhan Taş , yüksek risk içeren ilçelerde düşük katlı ve 6-7 yaşın altındaki binalara ilginin yüksek olduğunu belirtti.  İstanbul  Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa da , "Düşük katlı ve yaşı genç binalara talep arttı" dedi. Özellikle kiralık talebinin çok fazla olduğu belirtildi.

300-400 LİRA ARTIŞ VAR

Yeni binalara ilginin özellikle kira fiyatlarını artırdığı belirtildi. Emlakçılar özellikle  Avcılar  ,  Büyükçekmece  gibi bölgelerde kiraların arttığını bildirirken ,  deprem  sonrası 300-400 liralık  artış  yaşandığı kaydedildi.

İLANLAR DA DEĞİŞTİ: DEPREME DAYANIKLI

Özellikle eski evlerde yaşayanlar yeni ev arayışına girerken , emlak ilanları da değişmeye başladı.  deprem  sonrası ev ilanlarına "depreme dayanıklı" , "yeni bina" , "deprem yönetmeliğine uygun" gibi özellikler eklenmeye başladı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =