'Büyük önem taşıyor' deyip duyurdu! Dikkat çeken Erdoğan açıklaması

 Sırbistan  İnşaat Ulaşım ve Altyapı Bakanı  Zorana Mihajlovic  , Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya uzanan karayolu projesinin temelini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret

haber7
0

Sırbistan hükümeti ,  Sırbistan  Devlet Karayolları Kurumu ve Türk şirketi Taşyapı arasında Aralık 2018 de imzası atılan  Sırbistan  ın başkenti  Belgrad  dan  Bosna Hersek  in başkenti  Saraybosna  ya uzanan karayolunun temeli atılıyor.

Temel atma töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın 7-8 Ekim de  Sırbistan  ziyaret sırasında yapılacak. Otoyol ,  Sırbistan  , Macaristan , Hırvatistan ve Bosna-Hersek i birleştiriyor.  Sırbistan  İnşaat Ulaşım ve Altyapı Bakanı  Zorana Mihajlovic  , Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesinin sadece bölge ülkeleri değil insanları da birbirine bağlayacağını söyledi. Başlangıcının  Erdoğan  ın katılımıyla yapılacağı Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Mihajlovic , "Proje sıradan bir otoyol projesi değil. Tüm bölgeyi birbirine bağlayacak bir yüzük. Bu  Proje  sadece bölge ülkeleri değil , insanları da birbirine bağlayacak. Resmi başlangıç ise  Erdoğan  ın ziyareti sırasında gerçekleşecek" dedi.

Mihajlovic "Saraybosna dan 5-6 saatte  Belgrad  a gelen insanlar bu sürenin 2 saate inmesiyle daha çok birleşecekler. Birkaç yıl önce  Erdoğan  ve  Sırbistan  Cumhurbaşkanı  Aleksandar Vucic  in de dediği gibi bu yol dostluk yoludur" diye konuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =