Görüşmeler kesildi: Beklentimiz karşılanmadı ve...

İsveç'in başkenti Stockholm'de , Kuzey Kore'nin nükleer silah deneme faaliyetlerinin önlenmesi amacıyla  ABD  ile Kuzey Kore heyetleri arasında çalışma düzeyinde bugün başlayan müzakerelerin kesild

haber7
0

İsveç devlet televizyonu SVT nin haberine göre , Kuzey Kore Baş Müzakerecisi Kim Myong Gil , "Müzakereler beklentilerimizi karşılamadı ve kesildi." ifadesini kullandı.

ABD nin müzakere masasına yeni bir şey getirmediğini vurgulayan Kim , bu durumun can sıkıcı olduğunu söyledi.

Kim ,  ABD  müzakere heyetinin esneklik göstermediğini , eski tutum ve görüşlerinde ısrar ettiğini kaydederek , "Onlar bizi hayal kırıklığına uğrattı ve müzakere masasına hiçbir şey getirmeyerek hevesimizi söndürdüler." yorumunda bulundu.

Müzakereyi yürüten  ABD  delegasyonundan ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Görüşmeler bugün Stockholm un Lidingö semtindeki Villa Elfvik Strand tesislerinde yüksek güvenlik önlemleri altında başlamıştı.

Kuzey Kore , ülkesine yönelik yaptırımların kaldırılmasını ,  ABD  ise Kuzey Kore nin nükleer silah deneme ve üretme çabalarını sonlandırmasını istiyor.

ABD DEN AÇIKLAMA GELDİ

ABD Dışişleri Bakanlığı , Kuzey Kore nin iki ülke arasındaki müzakerelerin kesildiğine ilişkin açıklamasının "görüşmenin içeriğini ya da ruhunu yansıtmadığını" belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı , Kuzey Kore ile İsveç in başkenti Stockholm de yapılan görüşmelerin ardından Kuzey Kore Başmüzakerecisi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =