Karataş, Petra yalanına Ülke TV ekranlarında cevap verdi!

Mezhepler , cemaatler ve tarikatların konuşulduğu Odak Noktası’nda Prof.  Karataş  , sosyal medyada bazı mecralarda ortaya atılan ''Gerçek Kâbe Petra'da'' iddiasına yanıt verdi.

haber7
0

Siyasetçiden akademisyene , köşe yazarından kanaat önderine kadar pek çok usta ismin katılımı ile gerçekleşen Mustafa Yıldız’ın sunduğu Odak Noktası’na bu hafta Prof. Dr. Mustafa  Karataş  konuk oldu.  Mustafa Yıldız  ın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Mustafa  Karataş  , Müslümanlar için kutsal olan Kâbe hakkında atılan yalan iddiaları cevapladı. 

Mustafa Yıldız , video sitelerinde yayınlanan bir belgeselde geçen , Müslümanların  Mekke  diye bildiği yer aslında  Mekke  değildir. Hz. Muhammet  Mekke  de yaşamamıştır. Ürdün de bulunan  Petra  da yaşamıştır iddialarını  Karataş  a sordu.

Kabe nin  Mekke  de olduğunu kanıtlayan binlerce ayetin bulunduğunu söyleyen  Karataş  , İbrahim ve Kureyş Surelerinde geçen ayetlerle Yıldız’ın sorusunu yanıtladı.

MUSTAFA KARATAŞ ,  Petra  YALANINA  cevap  VERDİ!

Mustafa  Karataş  , Hz. İbrahim ,  İsmail Aleyhisselam  ı bugünkü  Mekke  nin olduğu yere getirdi. Hz. İbrahim ,  gelen emirle  Kabe  yi inşa etti dedi.  Karataş  ayrıca , Kureyş Suresi’nde Kabe’nin Mekke’de olduğuna işaret eden bir başka örnek de zem zem suyunun çıkmasıdır açıklamasını yaptı.  

Suyun çıkması ile birlikte  Kabe  nin yerleşim yerine dönüştüğünün altını çizdi.  Petra  denen bölgede suyun olmadığını belirten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =