TYB İstanbul’da Maarif ve Geleceğimiz Konuşuldu

Yazar Memiş Okuyucu’nun Maarifimiz ve  Geleceğimiz  kitabından yola çıkan bir konuşma yaparak  Maarif  sistemimizi bugünden daha iyi noktaya taşıyabilecek yöntemler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

haber7
0

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)  İstanbul  Şubesi , yazarlarla okuyucuları bir araya getiren programlarını sürdürüyor. “Kitabın Ortasından Konuşmalar” programında yazar  Memiş Okuyucu  ,  eğitim  dünyasının dününü , bugününü ve geleceğe yansımalarını ortaya koyduğu Maarifimiz ve Geleceğimiz isimli kitabından yola çıkan bir söyleşi yaptı.

"MAARİFİN TEMELİ ÖĞRETMEN"

TYB  İstanbul  Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı’nın takdimiyle gerçekleşen programda Bıyıklı şunları söyledi:

"Türkiye nin en önemli davası  Maarif  davasıdır. Maalesef uzun yıllardır çözülmesi gereken temel problemlerimizi çözemedik. Eğitimin ana öznesi öğretmendir. İdeal öğretmeni yetiştirmeden , ne yapsanız başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Dünyanın geliştirdiği bütün  eğitim  modellerini deneyin , yine başarılı olamazsınız. Dolayısıyla öğretmen yetiştirmeye yönelik köklü çözümler , radikal değişiklikler getirmek gerekiyor."

EHLİYET , LİYAKAT VE HAK TEMELLİ BİR SİSTEM

Maarifimizin tarihçesine ve bugünkü durumuna dair bilgiler paylaşarak sözlerine başlayan  Memiş Okuyucu  , eğitimin aldığı yol üzerinden şahıs ve toplum yapısının doğrudan etkilendiğini ortaya koyan anekdotlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =