MEB'den hayatını kaybeden Suriyeli çocukla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı , Kocaeli'de  hayatını   kaybeden  9 yaşındaki  Suriyeli  Vail El Suud'un  hayatını  kaybetmesiyle  ilgili   açıklama  yaptı.

haber7
0

Milli Eğitim Bakanlığı ,  Kocaeli  de yaşayan 9 yaşındaki Suriyeli Vail El Suud un ölümüyle  ilgili  , "Okulda öğretmeni tarafından azarlandığı ve arkadaşlarınca dışlandığı için intihar etti" haberleriyle  ilgili  açıklama yaptı. Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde önceki gün intihar eden  Suriye  uyruklu bir öğrencimizle  ilgili  bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan; öğrencimizin intiharında “Suriyeli olduğu için öğretmeni tarafından azarlandığı ve arkadaşlarınca dışlandığı” iddiaları asılsız olup , gerçeği yansıtmamaktadır. 

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilk tesbitlerine göre; Kartepe Türk Fransız Kardeşliği Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi olan  Vail El Suud  ,  2018 yılı Mart ayında 3. Sınıfına kayıt yaptırarak eğitimine devam ettiği , son derece başarılı bir  öğrenci  olduğu ,  Türk Fransız Kardeşlik İlkokulu’nda 2018/2019 Eğitim Öğretim yılında 4. Sınıfta iken ayın öğrencisi seçildiği , okulda öğretmeni ve arkadaşları ile  ilgili  herhangi bir problemi olmadığı , babasının   ilgili  bir veli olduğu , okulla  sürekli iletişim halinde olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca Rehberlik İl Ekibinin ilk gözlemlerinde , öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevilen bir  öğrenci  olduğu tespit edilmiştir. 

Eğitim camiamızı derinden üzen bu acı olayın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =