‘Thomas Cook kredisinde’ son tarih 18 Ekim

Dev tur operatörü Thomas Cook’un iflası ile zarar gören işletmeler için hayata geçirilen ve 50 milyon euro tutarında olan ‘kredi destek paketine’ başvurular dün başladı.

haber7
0

Tesisler , Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan dilekçe örneği ve istenilen belgeleri ileterek başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 18  Ekim  olarak belirlendi. Bakanlığın sitesinde yer alan duyuruda şöyle denildi:

 

 

“İngiliz Tur Operatörü Thomas Cook’un 23/9/2019 itibariyle iflas ettiği tüm dünyada duyurulmuştur. Tur Operatörü Thomas Cook’un operasyonu durdurduğu ülkelerdeki birimlerden alacaklı olan ülkemizdeki konaklama tesisi işletmelerinden Bakanlığımız ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Kredi Destek Paketinden yararlanmak isteyenlerin; ekteki formu doldurarak , başvuru dilekçesi ekinde istenilen diğer bilgi ve belgeler ile birlikte en geç 18  Ekim  2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Bakanlığımız Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy , katıldığı bir canlı yayında , “150 milyon euro civarında bir ödenmemiş Thomas  Cook  faturasının oluşabileceğini düşünüyoruz” demişti.

 

 

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =