Sigorta devini satın aldı

 SBK Holding  , Türkiye  sigorta  sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Unico Sigorta'nın yüzde 75 hissesini  satın  aldı. Yeni ortaklıkla birlikte , gelecek yıl şirketin bilanço büyüklüğünün 1 mi

haber7
0

Geçmiş yıllara kıyasla birleşme  satın  almalarda görülen düşüş ivmesi yeniden hareketlendi. Bu alandaki son gelişme ise  sigorta  sektöründe oldu.  Hollanda  Kalkınma Bankası , Alman Kalkınma Bankası ve Londra merkezli EMF Capital Partners’in ortağı olduğu Kibele B.V. , sahibi oldukları Unico  sigorta  AŞ’nin satışına ilişkin yürütülen süreç tamamlandı.

Edinilen bilgilere göre taraflar geçen Pazartesi günü el sıkışarak masadan kalktı. İmzalanan hisse devir sözleşmesine göre Unico Sigorta’nın yüzde 75’i  SBK Holding  AŞ’nin oldu.

HEDEF İLK 5

Hali hazırda 210 çalışanı ve 700 milyon TL bilanço büyüklüğü olan Unico  sigorta  için gelecek yıl 1 milyar liralık bilanço büyüklüğü hedefleniyor. Türkiye’de hayat dışı  sigorta  şirketlerinde 10’uncu sırada yer alan Unico  sigorta  için 5 yıllık süreçte ilk 5’e girilmesi hedeleniyor. Konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre  satın  alma süreci ile birlikte gelecek hafta 80 milyon liralık sermaye artırımı yapılacak.

İKİ SATIN ALMA DAHA YAPMIŞTI

Turizm , gayrimenkul , ilaç ve otomotiv yan sanayinde faaliyetleri yoğunlaşan  SBK Holding  geçen aylarda iki önemli  satın  alma daha yapmıştı. Şirket , Kuveytli Auto Land’in yanı sıra Kıraça Holding e bağlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =