Meteoroloji uyardı: Hafta sonuna dikkat

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; Marmara , Ege , Batı Akdeniz , İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz bölgelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

haber7
0

Marmara , Ege , Batı Akdeniz , İç Anadolu nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz bölgelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre , bugün akşam saatlerinden itibaren yurdun kuzey , iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu , Marmara , Ege , Batı Akdeniz , İç Anadolu nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı , diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların ,  Edirne  ,  Kırklareli  ,  Tekirdağ  ,  Çanakkale  ile Balıkesir in batı kıyı ilçelerinde ve Antalya nın doğu ilçelerinde kuvvetli , İzmir , Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

 

 

Hava sıcaklıklarının , iç ve batı kesimlerde 4-6 derece azalacağı , diğer yerlerde önemli değişiklik olmayacağı öngörülüyor.

Rüzgarın , güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette , Akdeniz’in iç kesimleri , İç Anadolu ve Afyonkarahisar çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek ani sel , su baskını , yıldırım , yerel dolu yağışı , hortum ve yağış anında kuvvetli rüzgar , ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =