500 milyar dolarlık mücevher pazarı İstanbul'da toplanıyor

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar "Toplam 35 ülkenin katılacağı konferans ,  500   milyar   dolarlık  mücevher pazarını İstanbul’da buluşturacak" dedi.

haber7
0

Mücevher İhracatçıları Birliği , Türkiye Tanıtım Grubu nun desteğiyle "8. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Değerli Taş ve  Mücevher  Birlikleri Konferansı"nı 9-12 Ekim de İstanbul’da ilk kez düzenlemeye hazırlanıyor.

Mücevher İhracatçıları Birliği nden yapılan açıklamaya göre , aralarında Brunei , Kamboçya , Laos , Malezya , Myanmar , Filipinler , Tayland ve Vietnam gibi ülkelerden oluşan Güneydoğu Asya ülkeleri olmak üzere toplamda 35 ülkenin katılacağı 8. ASEAN Konferansı öncesinde Mustafa Kamar ,  Mücevher  pazarındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Mücevher  İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar , Türkiye nin geçen sene gerçekleştirdiği 4 ,4  milyar   dolarlık   Mücevher  ihracatına belirledikleri agresif strateji sayesinde ulaştıklarını belirterek , şunları kaydetti:

"Sektörümüz dış pazarlardaki başarısıyla ülke ekonomisi adına ne derece stratejik bir sektör olduğunu kanıtlarken , hükümetimizle olan eş güdüm sayesinde de iç piyasamızın da rahat bir nefes almasını sağladık. 2019 yılının başından bu yana sektörümüz için en önemli merkezler olan Suudi Arabistan’dan Las Vegas’a , Vicenza’dan Hong Kong’a , Miami’den Moskova’ya ayak basmadığımız bölge kalmadı. Bu ziyaretlere ek olarak mart ayında dünyanın beş büyük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =