Facebook Türkiye'yi eleştiren yüzlerce hesabı kapattı!

 Facebook  , Türkiye’yi de  eleştiren   Mısır  ,  Suudi Arabistan  , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) , Endonezya ve Nijerya’dan  yüzlerce   hesabı  , sayfayı ve grubu kapattığını açıkladı.

haber7
0

Facebook ,  Türkiye  yi de  eleştiren  Endonezya , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ,  Mısır  ve  Nijerya  dan yüzlerce  hesabı  , sayfayı ve grubu kapattığını açıkladı.

Facebook bu hesapların gerçek kişilere ait olmadığını ve koordine faaliyet yürütüldüğünü tespit etti.

Hesapların üç farklı operasyonda ortaya çıkarıldığı açıklandı. Bunlardan birisinin Birleşik Arap Emirlikleri ,  Suudi Arabistan  ve  Mısır  ı desteklerken  Türkiye  ,  Katar  ,  İran  ve  Yemen  deki ayrılıkçı hareketi eleştirdiği anlaşıldı.

Facebook yetkilisi David Agranovich “Bu bir tür yerel medya ve savunuculuk organizasyonları gibi gören bir sayfalar ağıydı.” dedi.

Agranovich Orta Doğu ve Afrika da buna benzer sahte hesaplardan oluşan iki örgütü sayfalarının da kapatıldığını bildirdi.

Türkiye yi hedef alan üçüncü örgütün Birleşik Arap Emirlikleri ,  Mısır  ve  Nijerya  daki pazarlama şirketleriyle çalıştığı tespit edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: EURONEWS Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =