Alman isim Süleyman Soylu ile görüştü bu açıklamayı yaptı: Biz hazırız

İçişleri Bakanı  Süleyman   Soylu  ile görüşen  Almanya  İçişleri Bakanı  Horst Seehofer  , mülteci mutabakatını güçlendirmeyi hedeflediklerini ve Türkiye'ye her zaman destek olmaya hazır oldukları

haber7
0

Türkiye’den Yunanistan’a geçen sığınmacıların sayısında son aylarda artış olması üzerine  Almanya  İçişleri Bakanı  Horst Seehofer  ve Avrupa Komisyonunun Göç , İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu Üyesi  Dimitris Avramopoulos   Ankara  da dün İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  ile bir araya geldi.

Seehofer , görüşme öncesinde yaptığı açıklamada ziyaretin hedefinin "Türkiye ile AB arasındaki mülteci mutabakatının güçlendirilmesi" olduğunu söyledi.

Sorunların tek bir ülke tarafından çözülemeyeceğine dikkat çeken Seehofer , "Biz  Türkiye  ye her konuda her zaman destek olmaya hazırız" vurgusunu yaptı.

Türkiye ye göç konusundaki tutumundan dolayı teşekkür eden  Alman  Bakan , "Türkiye olarak bütün Avrupa için önemli hizmetlerde bulundunuz. Bunun için Türk hükümetine ve Türk milletine teşekkür etmek isterim. Sizlerin dayanışması olmadan göç bizim bölgemizde bu şekilde halledilemezdi" ifadelerini kullandı.

"GÖÇ BASKISININ FARKINDAYIZ"

AB Komisyonunun Göçten Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos da ,  Türkiye  ile işbirliği taahhüdünü devam ettirdiklerinin altını çizdi. Avramopoulos , "Hepimizin  Türkiye  üzerindeki göç baskısının farkında olduğumuzu bilmenizi istiyorum.  Türkiye  deki düzensiz göçlerin , çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =