Niğde'de tırmanış yapan Amerikalı dağcı yaralandı

Niğde'de Aladağlar Emli Vadisi'nde yürüyüş sonrası  tırmanış   yapan  30 yaşındaki  Amerikalı   dağcı  15 metreden düşmesi sonucu yaralandı

haber7
0

Edinilen bilgiye göre ,  Amerikalı  Rohit Gupta , Çamardı ilçesi Aladağlar Emli Vadisi nde yürüyüşe çıktı.  Amerikalı   dağcı  geri dönüşte sonra Kocadelik mevkisinde  tırmanış  yaparken dengesinin kaybederek yere düştü. Gupta , düştüğünü pansiyonunda kaldığı Sporcu Oral Akköse’ye söylemesi üzerine bölgeye jandarma ve UMKE ekipleri yönlendirildi.

Vücudunun birkaç yerinde kırık olan ve kafasından darbe alan Gupta’yı UMKE ekipleri sedye ile sararak Emli Vadisi ne getirdi. İlk tedavisi yapılan  dağcı  , ambulansla  Niğde  Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine getirildi.

YÜRÜYÜŞE ÇIKTI , KAZA YAPTI

Amerikalı  dağcı  Rohit Gupta’nın yürüyüş için Emli Vadisi ne gittiğini ve orada düştüğünü söyleyen sporcu Oral Akköse , şunları söyledi:

"Kendisi Ürgüp’ten buraya geldi. Sabah Milli Parklara bıraktım. Akşam 17.00 sıralarında beni aradı ama telefon düzgün çekmiyordu. Bir şeyler olduğunu tahmin ettim ve aramaya çıktım. Sonra jandarma ve UMKE ekipleri geldi. Bir yerde kayaya  tırmanış  yapmış orada 15-20 metreden düştü. Kafasından darbe almış , birkaç yerinde kırık olduğu söyleniyor’’ dedi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =