735 milyon dolar tazminat için anlaştılar

 ABD  tarihinin en ölümcül silahlı saldırısı olarak kayıtlara geçen 58 kişinin hayatını kaybettiği  LAS VEGAS  katliamında , kurbanların aileleriyle saldırganın kaldığı otel arasında  735   milyon  dolarlık bir anlaşmaya va

haber7
0

Tarafları temsil eden hukuk bürosundan yapılan yazılı açıklamada , saldırganın kaldığı Mandalay Bay Hotel in sahibi MGM Resorts ile kurbanların aileleri ve hayatta kalanlarla  735   milyon  dolarlık bir çözüme gidildiği kaydedildi.

Dava ile ilgili 2 bin 500 şikayetçiyi temsil eden Avukat Robert Eglet , "O gün kaybedilen hayatları hiçbir şey geri getiremez ancak bu anlaşma binlerce kurbanın aileleri için adil tazminat imkanı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı. 

MGM Resorts Başkanı Jim Murren de anlaşmanın önemli bir adım olduğunu belirterek , "Amacımız her zaman bu sorunu çözmek oldu , böylece toplumumuzda mağdurlar ve aileleri iyileşme sürecinde hayatını devam ettirebilirler." dedi.

Tazminat başvurusu yapacakların sayısına göre bu miktarın 800  milyon  dolara kadar çıkabileceği kaydedildi.

LAS VEGAS KATLİAMI

ABD de 1 Ekim 2017 de  LAS VEGAS  kentindeki bir konser alanına silahlı saldırı düzenleyen Stephen  Paddock  adlı Amerikan vatandaşı 58 kişinin ölümüne , 800 kişinin yaralanmasına neden olmuş , bu olay  ABD  nin en kanlı toplu silahlı saldırısı olarak kayıtlara geçmişti. 

MGM Resorts a ait Mandalay Bay Hotel’den yolun karşısındaki konser alanını gören 32. katta bir oda tutan 64 yaşındaki  Paddock  , yaklaşık 22 bin kişinin toplandığı konser alanına pencereden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =