Amerika'nın yüksek tirajlı gazetesi Wall Street Journal'de yer alan son  Dakika  haberine göre ABD'li yetkililer , "Türkiye Fırat'ın doğusuna bir operasyon düzenlerse  Dakika  haberleri">ABD   Dakika  haberleri">askerini  çekmek zorunda kalaca

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın  Washington  yönetimine verdiği iki hafta süre doldu. TBMM deki konuşmasında da Suriye nin kuzeyine operasyon sinyali vermişti.  Erdoğan  ın sözleri sonrası , Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde son  Dakika  bir haber yayınlandı. Gazeteye konuşan  Dakika  haberleri">ABD  li yetkililer , "Türkiye Fırat ın doğusuna bir operasyon düzenlerse  Dakika  haberleri">ABD   Dakika  haberleri">askerini  çekmek zorunda kalacak" dedi.

 

 

Haberde ,  Türkiye  nin çok büyük bir operasyon için tüm hazırlıkları tamamladığı , tek taraflı bir adımdan endişeli oldukları ifade edilirken , olası operasyon sonrası  Dakika  haberleri">ABD  nin askerlerini bölgeden çekmek zorunda kalacağı ifade edildi.

Haberde yetkililer , "Türkiye bölgeye çok sayıda zırhlı araç sevk etti.  Türkiye  bölgeye küçük veya büyük bir güç sokabilir.  Türkiye  ile YPG arasındaki çatışma  Dakika  haberleri">ABD  nin çekilmesini hızlandırır. Büyük bir fırtına , gerçekten çok çirkin. Çıkmaktan başka çare kalmayabilir" dediler.

Haberde ayrıca , "Türkiye 48 saat önceden uyarı yapmazsa  Dakika  haberleri">ABD  gerekli adımları atamaz ve askerler tehlikeye girer" detayı verildi.

Ayrıntılar geliyor...

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =