Artvin’de ‘Modern iletişim’ semineri düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı  Artvin  İl Müftüsü Hasan Güneş riyasetinde ve Camiler Haftası nedeniyle , ‘Hitabette Modern İletişim’ konulu bir konferans gerçekleşti.

haber7
0

Analiz Uzmanı Taner Akkuş’un konuşmacı olarak katıldığı programda hitabet sanatı ile modern  iletişim  ele alındı.

“Türkiye’nin en genç kanaat önderi ünvanını alan ve Ülkenin önde gelen bazı ailelerine siyasi danışmanlık yapan Taner Akkuş , Türkiye’de ilk olan nefesten kimlik analizi , boşanma öncesi arabuluculuk , evlilik öncesi eğitim , empatiye davet , öfke ile sinir ayrımı ve beyin resetleme gibi önemli birçok projelere imza attı.”

KILIÇTAN KESKİN CÜMLELER YERİNE , PAMUKTAN BİLE YUMUŞAK BİR DİL KULLANMALIYIZ

Camilere daveti kolaylaştırabilen ve hitabette sürdürülebilir iletişimi sağlayabilecek önemli bazı metotlar aktaran Analiz uzmanı Taner Akkuş , bir yakınınızdan su isterken mesela ‘bana bir bardak su verir misin?’ yerine , ‘bir bardak su olsa da birlikte içsek’ demek daha güzel olur dedi. 

Başka bir denklemde , ‘günah işlemeye devam edersen eğer Allah sana çok kızar’ yerine , ‘günah işlemeyi bırakırsan eğer Allah seni dahada çok sever’ demek her zaman farkındalık oluşturur ve doğrudan gönüllere dokunur diyen Akkuş sözlerini şöyle tamamladı:’Din görevlileri bu toplumu inşa etmede öncü bir rol oynar. Üstlenilen bu mukaddes görevlerinde sorumlulukları da çok büyük şüphesiz!.. Bu vesileyle kendilerine Allahtan dayanma gücü , özel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =