Teröristler bombayı bisiklete yerleştirmiş

Adana'da polisleri taşıyan servis aracına bombalı saldırı düzenleyen ve Eskişehir'de bulundukları hücre evine yönelik operasyonda çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen terör örgütü MLK

haber7
0

Adana da 25 Eylül de bombalı saldırı gerçekleştiren ve 1 Ekim de Eskişehir de sahte kimlikle kiraladıkları hücre evinde etkisiz hale getirilen terör örgütü üyesi Fırat Şeran (31) ve Ozan Sökmen in (28) saldırı hazırlıklarına ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.

 

 

Ölü ele geçirilen teröristlerin parmak iziyle ,  Adana  daki hücre evinde yapılan incelemede bardak , tabak gibi mutfak gereçlerinden elde edilen parmak izleri eşleşti.

Adana daki evi kiraladıkları sırada teröristlerden Ozan Sökmen in "Mert" , Fırat Şeran ın ise "Çağlayan" ismiyle kendilerini daire sahibine tanıttığı öğrenildi.

 

 

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin , saldırının ardından yaklaşık 4 kilometre çapındaki ev , iş yeri , Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) , otobüs , minibüs ve taksilere ait yaklaşık 200 güvenlik kamerası görüntüsünü incelediği belirtildi.

BOMBA YÜKLÜ BİSİKLETİ ÜST GEÇİT AYAĞINA KİLİTLEMİŞLER

Ekip , elde ettiği görüntülerden teröristlerin saldırıyı bomba yüklü bisikletle gerçekleştirdiğini tespit etti.

Görüntülerde , iki teröristin bombanın bulunduğu bisikleti saldırı noktasına getirip buradaki üst geçidin direğine kilitleyerek uzaklaştığı , daha sonra teröristlerden Ozan Sökmen in yaklaşık 30 metre ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =