Bakanlığın uyarısına rağmen çığ gibi yayılıyor

Saç çıkardığı iddiasıyla farklı markalar altında piyasaya sürülen 'mavi su'ya ilişkin geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı’nın uyarıda bulunmasına  rağmen  , ambalajı ve prospektüsü o

haber7
0

Saçı dökülenlerin son yıllarda büyük ilgi gösterdiği saç ekim uygulaması büyük bir pazarı da ortaya çıkardı. Yıllık 1 milyar doları aşan büyüklüğe ulaşan pazarda , ekim maliyetleri de ortalamada 5 ile 25 bin TL arasında değişiyor.

Söz konusu rakam bütçesini aşanları ya da mevcut uygulamalardan istediği sonucu alamayanları ise alternatif ürünlere yöneltiyor.

İşin bu kısmında ise son zamanlarda büyük revaçta olan  mavi su  denilen bir ürün göze çarpıyor.

Öyle ki; kulaktan kulağa aktarılan saç çıkarma hikayeleri ile ortaya çıkan ciddi talep sonrası mantar  gibi  satıcıların türemeye başladığı görülüyor.

MUSLUK SUYUNU YUTTURMAYA ÇALIŞAN DA VAR!

Resmi kurumlardan onaylı olanların dışında çok sayıda , onaysız , içeriğinin ne olduğu bilinmeyen ürünlerin de piyasaya sürüldüğü görülürken bu ürünler arasında musluk suyunu  mavi su  diye vatandaşa yutturmaya çalışanların dahi olduğu iddia ediliyor...

EL ALTINDAN SATILIYOR

Bir çok online satış kanallarının yanı sıra kuaförlerde ise el altından satılan ürünlerin fiyatları tek adette 100 TL den başlarken , ürünün tam anlamıyla etkisini göstermesi için ise 450 TL lik setin alınması gerektiği ifade ediliyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =