Cezaevinde hafız oldu, 13 mahkuma da öncülük etti!

Konya'da  Cezaevinde  15 ayda Kur'an-ı Kerim'i ezberleyen 29 yaşındaki hükümlü Abdülkadir Geylani Tekgöz , 13 mahkumun daha hafızlığa başlamasına  öncülük  etti.

haber7
0

Abdülkadir Geylani Tekgöz "Kur an ile tanıştıktan sonra adeta 4 yıldır yaşadığımı anladım. Hayatım film olsa adı  hafız  olurdu. Allah ın büyük lütfu oldu , güzellikler yaşadım. Bunların hepsi Kur an ın bereketi ve Allah ın rahmetidir. Hafızlığa başlayınca şunu anladım; 25 yaşına kadar ölü gibi yaşamışım. Şimdi yaşımı sorduklarında utanmasam , 4 yaşındayım diyeceğim" diye konuştu.

Merkez Meram ilçesinde yaşayan Abdülkadir Geylani Tekgöz , 2015 te işlediği suçtan ötürü tutuklanarak girdiği  Konya  E Tipi Kapalı  Cezaevi  nde maneviyata yöneldi. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün yürüttüğü proje kapsamında açılan kursa başvuran Tekgöz ,  Cezaevi  vaizlerinden kısa sürede Kur an-ı Kerim i öğrendi.

Aradığı huzur ve mutluluğu maneviyatta bulan Tekgöz , 12 yıl 6 ay ceza aldığı karar duruşmasından döndüğü gün ,  hafız  olmaya karar verdi. Tekgöz , zamanının büyük kısmını Kur an-ı Kerim ile geçirerek , kısa sürede çevresindekilerin ilgi odağı oldu. Düzenli çalışmasıyla 15 ayda hafızlığını tamamlayan Abdülkadir Geylani Tekgöz , düzenlenen icazet töreninde sarık ve cübbesini giydi.

Kısa sürede sevgisini kazandığı koğuştaki diğer arkadaşlarının Kur an-ı Kerim e olan sevgisini ateşleyen Tekgöz , çeşitli suçlardan ceza alan 13 mahkumun da hafızlığa başlamasına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =