Husiler 290 mahkumu serbest bıraktı!

Husilerin , Yemen’de geçtiğimiz günlerde tek taraflı olarak  serbest  bıraktığı  290  mahkumun ailelerine kavuşma anları görüntülendi.

haber7
0

Husiler , geçtiğimiz günlerde  290   mahkumu   serbest  bırakmıştı. Özgürlüğüne kavuşan esirlerin yakınlarına kavuşma anları görüntülendi.

Mahkumların aileleri saatler öncesinde cezaevi önüne gelerek bekleme başlarken , esirlerin cezaevinden ayrıldığı dakikalarda duygusal anlar yaşandı. Yakınları ,  serbest  bırakılan mahkumlara dakikalarca sarıldı. 

Husiler ve  Yemen  hükümeti , İsveç in başkenti Stockholm de Aralık 2018’de BM himayesinde imzaladıkları Stockholm anlaşması kapsamında 7 bin esiri takas etmeyi kabul etmişti. Ancak her iki taraf da anlaşmayı uygulamamıştı.

Yemen deki  Husiler  , Eylül 2014 ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor.  Suudi Arabistan  öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015 ten bu yana Husilere karşı  Yemen  hükümetine destek veriyor. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =