Dönercilerden martı eti uyarısı!

Piyasada tavuk dönercilerin çoğalmasıyla birlikte fiyatlarda da önemli farklar ortaya çıkıyor. Tavuk döner satıcıları 10 liranın altındaki dönerlerde hile olduğunu vurguladı.

haber7
0

Okul çevreleri , iş yeri yakınları , sokak araları ve işlek caddeler. Hemen hemen hepsinde tavuk döner satan dükkanlar görüyoruz. Yarım ekmek tavuk döneri ucuz fiyata satan dükkanlar olduğu gibi 10 TL’nin üzerine satanlar da var. Peki fiyat farkı neden kaynaklanıyor? Halk sağlığı uzmanlarının da zaman zaman gündeme getirdiği ucuz fiyata tavuk döner sağlığımızı tehdit ediyor mu? DHA ekibi tavuk döner fiyatındaki farkı , farklı dükkanlarda esnaf ve vatandaşla konuştu.

"MÜŞTERİ 2 TL’YE TAVUK DÖNER İSTİYOR" Esenler’de dükkanı bulunan Güven Ağakişi , yarım ekmek tavuk döneri 3 ,5 TL’den satıyor. Ağakişi , "Birincisi yerine göre değişiyor tavuk fiyatları. Burada 3 ,5 TL ise başka yerde 5 TL’ye satılıyor. Alım gücüne bağlı. 3 ,5 TL’ye bile itiraz eden oluyor , müşteri geliyor 2 TL’ye tavuk döner istiyor. Mevkiye göre değişiyor. Tavuk biraz ucuz olduğu için , her türlü kurtarıyor. Dükkanda ağabeyimle , ben çalışıyorum. Şükür kurtarıyor yani" dedi. Ağakişi , ucuz tavuk dönerde tavuk derisi ve sakatat kullanılıyor eleştirileri için ise , "Onlar gelsin , yaşasınlar burada. Asgari ücrete yaşasınlar , görelim onları. Yapanlar olabilir , onu bilemem. Biz kendimiz yapıyoruz. Tavukçu göğüs olarak getiriyor , kendimiz açıyoruz , kendimiz takıyoruz. Bizim yaptığımız hazır ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =