Yunan uzman: Erdoğan doğru söylüyor! Gerçekten bu parayla olmaz!

Atina’nın , Midilli adasındaki olaylardan sonra yaklaşık 10 bin sığınmacıyı Türkiye'ye gönderme kararını değerlendiren  Yunan  gazeteci Liatsos , bunun sorunu çözmeyeceğini söyledi.

haber7
0

Atina Günlük Gazeteler Birliği üyesi Dimitris Liatsos , Rus medyasından Sputnik e yaptığı açıklamada , Ege adalarındaki  sığınmacı  kamplarındaki koşulların kabul edilemez olduğunu kaydederek , "Morya kampında gerçekten çok büyük sorunlar var. Yangın sonucu bir anne ile çocuğu hayatını kaybetti ve onlarca kişi yaralandı. Kampta neredeyse gerçek bir savaş yaşandı , sığınmacılar arasında çatışmalar meydana geldi. Güvenlik , temizlik , gıda ile ilgili durum felaket. Sisam adasında da benzer durum yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN VE  MİÇOTAKİS  BU KONUYU GÖRÜŞTÜ"

Sığınmacı sorununun  Yunanistan  ve Türkiye için eşit derecede büyük olduğunu dile getiren  uzman  , "Mesele şu ki , halihazırda Yunanistan’da , hükümetin çözmesi gereken en önemli sorunlardan biri  sığınmacı  sorunu. Bu konu ,  Yunanistan  Başbakanı Miçotakis ve  Cumhurbaşkanı Erdoğan  arasında BM Genel Kurulu kapsamında gerçekleşen görüşmede de ele alındı" dedi.

"TÜRKİYE İLE AB ARASINDAKİ SIĞINMACI ANLAŞMASI NEDENSE ARTIK ÇALIŞMIYOR"

“Mevcut durumda AB’nin rolüne ve eylemlerine de bakmak lazım” diyen Liatsos , sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada belli hususlar var. Bu hususlar şöyle: AB ile Türkiye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =