Savunma Sanayi Başkanlığı açıkladı... 100'ün üzerinde teslimat yaptık

Sabit veya hareketli hedeflere karşı yüksek vuruş hassasiyeti , düşük ikincil hasar ve atış sonrası hedef değiştirme kabileti özelliklerine sahip 100'ün  üzerinde  Lazer Güdüm Kiti (LGK-82) Hava Kuvvetler

haber7
0

Savunma Sanayii  Başkanlığı  , sabit veya hareketli hedeflere karşı yüksek vuruş hassasiyeti , düşük ikincil hasar ve atış sonrası hedef değiştirme kabileti özelliklerine sahip  100  ün üzerinde LGK-82 nin Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildiğini duyurdu.

 

 

Savunma Sanayii  Başkanlığı  , sosyal medya hesabı Twitter da yaptığı paylaşımında "Sabit/hareketli hedeflere karşı  yüksek vuruş hassasiyeti , düşük ikincil hasar ve atış sonrası hedef değiştirme kabiliyetine sahip  100  ün üzerinde LGK-82 yi Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim ettik." ifadelerini kullandı.

LGK NEDİR?

 

 

Lazer Güdüm Kiti (LGK) , 500 lb sınıfındaki MK-82 ve 2 ,000 lb sınıfındaki MK-84 bombalarını maliyet etkin ve yüksek güvenilir akıllı mühimmata dönüştüren lazer güdüm kitidir.  LGK  sabit/hareketli hedeflere karşı daha yüksek vuruş hassasiyeti , arttırılmış atış zarfı , daha düşük ikincil hasar ve atış sonrası hedef değiştirme kabiliyeti sağlar. 

LGK yarı-aktif lazer arayıcı başlık , güdüm bölümü , ısıl pil , kanat tahrik sistemi ve arka kuyruk bütününden oluşur. Mühimmat hedeften yansıyan lazer enerjisine güdümlenir: arayıcı başlık hedeften yansıtılan lazer ışığını algılar , kanatçıklar bombayı lazer ile işaretlenen hedefe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =