Çarpıcı iddia! Trump telefonda bekledi ama o odasından bile çıkmadı!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin , Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurul toplantıları sırasında , ABD Başkanı Donald  Trump  ile olası bir telefon görüşmesini reddettiği öne sürüldü.

haber7
0

New York Times ta yer alan haberde ,  Trump  ile Ruhani arasında Fransa nın aracılığıyla son anda gündeme gelen olası bir telefon diplomasisinin , Ruhani nin reddetmesiyle sonuçsuz kaldığı belirtildi.

MACRON İRAN HEYETİNİ OTELDE ZİYARET ETTİ

Haberde , Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron un , Ruhani nin kaldığı BM nin karşısındaki Millennium Hilton New York One Hotel i ziyaret ederek  Trump  ile telefon görüşmesi teklifini İran heyetine ilettiği belirtildi.

OTELDE TELEFON GÖRÜŞMESİ İÇİN GÜVENLİ ODA

Macron un görüşme teklifinin , yardımcıları aracılığıyla Ruhani ye ulaştırıldığı aktarılan haberde , ayrıca güvenli bir odanın da hızlıca Ruhani-Trump telefon görüşmesi için ayarlandığı kaydedildi.

TRUMP TELEFONUN DİĞER UCUNDA BEKLEDİ  ama  RUHANİ ODASINDAN BİLE ÇIKMADI

Haberde , Trump un telefon hattının diğer ucunda beklediği belirtilirken , Ruhani nin  odasından  dışarı dahi çıkmadığı aktarıldı.

Ayrıca haberde , Ruhani nin , iki lider arasındaki olası bir telefon görüşmesi sonrasında İran iç siyasetinde kendisine yönelik tepkilerden çekindiği vurgulandı.

"TRUMP , DIŞ POLİTİKADA BAŞARI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =