2019 Kış saati uygulaması bu yıl geçilecek mi: Saatler geri alınacak mı?

Her  yıl  olduğu gibi bu  yıl  da gün uzunluğunun giderek kısalmasıyla beraber  Kış   saati  uygulamasının gelip gelmeyeceği yakın mercek altına alındı. Peki , ülkemizde üç yıldır kullanılmayan  Kış   saati  uygulamasına bu g

haber7
0

Kış  saati   uygulaması  , hava sıcaklıklarının gittikçe düşmeye başlaması ve beraberinde gün uzunluğunda iyiden iyiye azalma görülmesi üzerinde etraflıca sorgulanmaya başlandı. Yeniden gündemdeki yerini almaya başlayan  Kış   saati   uygulaması  , bilindiği üzere Türkiye de akşam vakitlerinde gün ışığından yararlanma süresini uzatmak için üç yıldır kullanılmıyordu.

Kararda herhangi bir değişikliğe gidilip gidilmediğini öğrenmek isteyen kişiler de , Bu  yıl   Saatler   geri   alınacak  mı? şeklindeki sorgulamalarını yürüterek  Kış   saati  uygulamasındaki son durum hakkında fikir edinmek için kolları sıvadı.

2019  Saatler  GERİ ALINACAK MI?

Son dönemlerde ağırlıklı olarak  2019   Kış   saati  uygulamasına geçilecek mi? araştırmasını sürdüren vatandaşlar için , şu an için yetkili kişiler tarafından aksi yönde bir karar alınmaması nedeniyle  Saatler   geri  alınmayacak. Bununla birlikte büyük bir ihtimalle tam tersi bir karar verilmeyip  Kış   saati  uygulamasına geçilmeyeceği bekleniyor. 

Öte yandan kimi teknolojik aletlerin saat  uygulaması  bölümü otomatik olarak kendini  Kış   saati  uygulamasına aldığı için vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğinin özellikle altı çizilmektedir.  Saatler   geri   alınacak  mı? sorusuyla ilgili şimdilik yeni bir gelişme olmamakla birlikte , herhangi bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =