Kral Selman'ın en yakınındaydı: Susturulup öldürüldü

Tümgeneral  Abdulaziz bin Beddah el-Fağım  , geçtiğimiz günlerde öldürülmüştü. Haber7 yazarı Taha Dağlı , el-Fağım'ın öldürülmesinin arkasında yaşananları anlattı.

haber7
0

Suudi Arabistan Kralı  Selman  bin Abdulaziz in yakın korumalarından Tümgeneral  Abdulaziz bin Beddah el-Fağım  , arkadaşı Memduh Al Ali tarafından vurularak öldürüldü. Tümgeneral  Abdulaziz bin Beddah el-Fağım  ın cenazesi dün Kabe de kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

el-Fağım ın öldürülmesinin ardından ise kafa karıştıran iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. İngiliz yayın kuruluşu The Times , dün yaptığı haberinde el-Fağım ın öldürülmesinin ardından yatan sebebin  Suudi Arabistan  ın politikaları olabileceğini belirtirken , diğer bir iddianın ise  Cemal Kaşıkçı  cinayeti hakkında oldukça gizli olduğu söylenen bazı bilgilere sahip olması...

Haber7 yazarı Taha Dağlı da bu konu hakkında bilgiler verdi. Dağlı nın  Suudi Arabistan  ile alakalı sağlıklı bilgilerin alındığı Kuveyt medyasından aktardığı bilgilerde , el-Fağım ın öldürülmesi bir tasfiye operasyonu olarak aktarılıyor. Kuveyt medyası el-Fağım ın Kaşıkçı cinayeti dahil çok gizli bilgilere vakıf olduğunu ve susturup ortadan kaldırdığını iddia ediyor.

İşte Taha Dağlı nın verdiği o bilgiler;

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =