3 yaşındaki oğlunun dişlerini kıran anne: Zaten süt dişleriydi

Eskişehir'de 9  yaşındaki  çocuğuna  terlik  fırlatıp  dişlerini  kırdığı iddia edilen  anne  , 7 bin 500 lira para cezasına çarptırıldı.  anne  F.T , olayın kaza olduğunu belirterek kendini , "Oğlum attığım terliği kapmak

haber7
0

Eskişehir de 9  yaşındaki  çocuğuna terlik fırlatarak  dişlerini  kırdığı iddiasıyla yargılanan anneye adli para cezası verildi.

Eskişehir 8. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına sanık F.T. ve eşi E.M.T. ile avukatlar katıldı.

Tutuksuz yargılanan  anne  F.T , karar öncesi son savunmasında suçlamaları reddederek beraatini istedi.

Olayın kaza sonucu yaşandığını savunan F.T , şu ifadeleri kullandı:

"O zaman 7 yaşlarında olan oğlum M.K.T. ve 3 yaşında olan oğlum ile üçümüz yastık fırlatmaca oynuyorduk. Bazı yumuşak peluş oyuncakları da birbirimize atıyorduk ancak oğlum M.K.T. terliğe yöneldi ve terlikleri bize atmaya başladı. Ben de Oğlum onu atmak olmaz bırak dedim. Attığı terliği yan tarafa doğru atarken , oğlum da terliği kapmak için hamle yaptı. Benim attığım terlik hata ile üst dudağına geldi ve üst iki dişi de bunun sonucu darbe alarak çıktı. Bu iki dişi  Zaten  üst süt dişleriydi.  Zaten  çıkacak ve kökünden yeni dişleri gelecekti."

Mahkemenin hakimi , sanığa 375 gün adli para cezası verilmesine hükmetti. Söz konusu cezanın maddi karşılığının 7 bin 500 lira olduğu öğrenildi.

Eskişehir de 20 Haziran 2018 de E.M.T. evine geldiğinde büyük  oğlunun  dişlerinin kırıldığını görünce şikayetçi olmuştu. Bunun üzerine hakkında dava açılan  anne  F.T nin attığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =