13 yıl sonra itiraf etti! Dedesini gözleri önünde...

Uşak’ta 13  yıl  önce , 49 yaşındayken kayıplara karışan müzisyen Mehmet Yobaz'ın , o tarihte 5 yaşında olan torunu Seyhan A.'ın (18) ,  Dedesini  , sevgilisinin öldürdüğünü söylemesi , polisi har

haber7
0

Müzisyen Mehmet Yobaz , 13  yıl  önce kayboldu. Kayıp başvurusu üzerine güvenlik güçleri Yobaz ı aradı. Ancak aradan geçen zamana rağmen  Mehmet Yobaz  ın izine rastlanmadı.

 

 

Mehmet Yobaz ın torunu Seyhan A. , bu sabah emniyet müdürlüğüne giderek , dedesinin cinayete kurban gittiğini söyledi. O tarihte 5 yaşında olduğunu , dedesinin bir müzikholde garsonluk yapan Ayhan A. adlı kadınla birlikte yaşadığını anlatan Akduman , kadının Ekrem P. ile de ilişkisi olduğunu söyledi. 

Seyhan A. , Ayhan A. ile Ekrem P. nin ,  Dedesini  , evde , baltayla gözleri önünde öldürdüklerini öne sürerek , "Beş yaşındaydım. Korktuğum için söyleyemedim.  sonra  dedemin cesedini , 2. Şehitler Mezarlığı yanındaki boş arazide bulunan kuyuya attılar" dedi. 

 

 

Hemen harekete geçen polis ,  Mehmet Yobaz  ın cesedin atıldığı öne sürülen bölgeye gitti. Toplu konutlar yapılan bölgede , kuyuya rastlanmadı.

Aradan geçen sürede kuyunun toprak dolmuş olma ihtimali üzerine bölgede kazı çalışması başlatıldı.

Kazı çalışması sürerken , polis Ayhan A. ve Ekrem P. yi gözaltına aldı. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =