Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısından Suudi Arabistan çıkışı!

 Suudi  Gazeteci  Cemal  Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz , Washington Post gazetesi için "Adalet arayışım sürüyor çok geç değil." başlıklı bir makale kaleme aldı.

haber7
0

Suudi Gazeteci  Cemal  Kaşıkçı nın nişanlısı Hatice Cengiz , Washington Post gazetesi için "Adalet arayışım sürüyor çok geç değil." başlıklı bir makale kaleme aldı.

Kaşıkçı nın kendisine evlenme teklif ettiğinde ne nişanlısının kendi ülkesinin başkonsolosluğunda öldürüleceğini ne de tek başına adalet arayışına gireceğini tahmin ettiğini belirten Cengiz , "Cemal in öldürülmesinin üzerinden bir yıl geçti. Bu süreçte , doğruyu bulmak ve adalet çağrısı yapmak için dünyayı dolaştım ancak gerçek suçluları cezalandırmaya yönelik tek bir somut adım atılmadı. Üstelik , uluslararası basının bu zulme sürekli dikkat çekmesine rağmen." değerlendirmesinde bulundu.

"BU CİNAYET DİNİN , DİLİN YA DA COĞRAFYANIN ÖTESİNDE" Cengiz ,  Suudi   Arabistan  ın cinayetle ilgili birkaç kişiyi yargıladığını ancak bu sürecin , asıl suçluların üzerinden dikkati dağıtmak için kullanıldığını savunarak , "Hapse atılan şüphelilerin , bu korkunç cinayeti tek başlarına işlemedikleri aşikar." görüşünü paylaştı.

Kaşıkçı cinayetinin tüm dünya üzerinde etki bıraktığına işaret eden Cengiz , "Cemal in korkunç bir şekilde öldürülmesi dinin , dilin ya da coğrafyanın ötesinde bir şey. Bu bir insanlık meselesi ve özellikle insan hakları savunucuları olduğunu söyleyen ülkeleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =