BBC'den 'ırkçılık' tartışmasında geri adım

İngiliz kamu yayın kuruluşu  BBC  , ABD Başkanı Trump'ın bazı kongre üyelerine yönelik 'ırkçı' ifadelerini eleştiren Hindistan kökenli sunucusu hakkındaki şikayet üzerine aldığı 'tarafsızlık ilk

haber7
0

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC den yapılan yazılı açıklamada , kurumun Genel Müdürü Lord Tony Hall ın , sabah haberleri sunucusu Naga Munchetty nin ABD Başkanı Donald  Trump  ı eleştirerek "tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği" yönündeki kararı  geri  aldığı bildirildi.

 

 

Munchetty nin  Trump  a yönelik sözlerinin , hakkındaki şikayetleri haklı bulmaya yeterli olmadığını belirten Hall , kararı şahsen gözden geçirdiğini ve  geri  aldığını vurguladı.

Hall , "Irkçılık , ırkçılıktır ve  BBC  bu konuda tarafsız değildir." ifadelerini kullandı.

 

 

TRUMP I ELEŞTİRMİŞTİ

17 Temmuz daki yayında ,  Trump  ın Müslüman kadın Kongre üyeleri Ilhan Omar ve Rashida Tlaib in yanı sıra Alexandria Ocasio-Cortez ve Ayanna Pressley e "geldiğiniz yere  geri  gidin" şeklindeki açıklaması gündeme gelmişti.

Munchetty , program partnerinin bir sorusu üzerine , "Beyaz olmayan bir kadın olarak , bana her geldiğin yere  geri  git dendiğinde bu ırkçılıkla bütünleşikti. Burada kimseyi hiçbir şeyle suçlamıyorum ama bazı ifadelerin ne anlama geldiğini biliyorsun." ifadelerini kullanmıştı.

BBC nin yayın standartları birimi , Munchetty in  Trump  ı eleştirerek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =