Kaşıkçı'nın oğlu: Suudi yargısına inancım sonsuz!

İstanbul'daki  Suudi Arabistan  Başkonsolosluğunda geçen yıl öldürülen  Suudi  gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın  oğlu   Salah   Kaşıkçı  , babasının cinayet davasında  Suudi Arabistan   yargısına  güvendiğin

haber7
0

Salah , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , "Sevgili babamı kaybetmemizin üzerinden bir yıl geçti. Daha önce de söylediğim gibi  Suudi Arabistan  yargısının adaleti sağlayacağına ve bu korkunç suçun faillerini cezalandıracağına  inancım  sonsuz. Ben de babam gibi vatana ve onun yöneticilerine sadık kalacağım." ifadesini kullandı.

 

 

Suudi gazeteci Kaşıkçı , evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018 de gittiği  Suudi Arabistan  ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmüştü.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) tarafından haziran ayında açıklanan 101 sayfalık raporda  Suudi Arabistan  ,  Cemal Kaşıkçı  yı kasten öldürmekten sorumlu tutulmuştu.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =