ABD'den bazı Rus teknoloji firmaları ve şahıslara yaptırım

 ABD  Dışişleri Bakanı  Mike Pompeo  , 4  Rus  internet firması ve 7 şahsın , "ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettikleri" gerekçesiyle  yaptırım  listesine alındığını duyurdu.  ABD  Dışişleri Bakanı Pompeo , "AB

haber7
0

ABD yönetimi , 4  Rus  internet firması ve 7 şahsı , "ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettikleri" gerekçesiyle  yaptırım  listesine aldığını duyurdu.

ABD Dışişleri Bakanı  Mike Pompeo  , söz konusu yaptırımlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yaptırım listesine alınan firma ve şahısların ,  Rus  iş insanı Yevgeniy Prigozhin in finanse ettiği  Rus   teknoloji  firması İnternet Araştırma Ajansına bağlı olduğunu belirten Pompeo , şu ifadeleri kullandı:

 "ABD , bu yaptırımlar ile söz konusu firmalar ve şahısların yanı sıra Prigozhin in lüks mal varlıklarını da hedef almaktadır. Bu karar ayrıca , bu isimlerle ilişki kuracak tüm kişi , kurum ve kuruluşlara bir uyarı niteliğindedir.  ABD  hükümeti , Prigozhin ve benzer kişilerin  ABD  nin ve dostlarının çıkarlarını tehdit edecek faaliyetlerde bulunmasına izin vermeyecek."

Pompeo , ülke içindeki seçim sürecine yapılacak muhtemel dış müdahaleleri tolere etmeyeceklerini vurgulayarak , "ABD , demokratik yapımızı yıkmaya çalışan zararlı aktörlerle mücadele etmeyi sürdürecek ve istikrarsızlaştırıcı faaliyetler gösteren  Rusya  ya daha ağır bedeller ödetmek konusunda çekinmeyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

PRİGOZHİN , SAVCI MUELLER İN RAPORUNA KONU OLMUŞTU

Rus  teknoloji  firması İnternet Araştırma Ajansı ve sahibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =