İflas Türkiye'de başlamıştı... Tüm ülkelere yayılıyor

İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un diğer ülkelerdeki iştiraklerinden istifa haberleri gelmeye başladı. Cook'un daha önce Türkiye ve Polonya'da açıkladığı istifa haberini Belçika ve  HOLLANDA 

haber7
0

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü  Thomas Cook  un iflasının açıklanmasının ardından  Belçika  daki iştiraki de iflas etti.

Thomas Cook  Belçika  tarafından yapılan yazılı açıklamada , çeşitli taraflarla yapılan yoğun görüşmelere rağmen gerekli kısa vadeli finansman konusunda bir anlaşmaya sağlanamadığı ve şirketin resmen iflas ettiği bildirildi.

Açıklamada ,  Thomas Cook   Belçika  nın 91 acentesi ve 501 çalışanı olduğu bilgisi paylaşılarak , yönetimin bu kişilerin mağduriyetlerini önlenmek için yoğun biçimde çaba göstereceği vurgulandı.

İngiliz Sivil Havacılık Kurumu , dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü  Thomas Cook  un kurtarma görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ticari faaliyetlerine son verildiğini açıklamış , gelişmenin ardından  Türkiye  nin de aralarında bulunduğu birçok ülkeden 150 bini aşkın İngiliz vatandaşının geri getirilmesi için operasyon başlatılmıştı.

HOLLANDA DA DA İFLAS

Thomas Cook  HOLLANDA  tarafından yapılan yazılı açıklamada , şirketin Amsterdam Mahkemesine istifasını sunduğu ve bunun kabul edildiği belirtildi.

Açıklamada ,  Thomas Cook   HOLLANDA  nın bireysel veya Avrupa daki diğer  Thomas Cook  şirketleri ile devam etmesi için görüşmeler yapıldığı ve bunun kısa vadede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =