İsrail'in Gazze'ye ördüğü işgal duvarının detayları ortaya çıktı

İsrail'in Gazze'deki işgalini pekiştirmek için  ördüğü  60 kilometrelik beton duvarın yapısına dair ayrıntılar  ortaya  çıktı.

haber7
0

İsrail Kanal12 televizyonunun haberine göre ,  İsrail  in  Gazze  Şeridi nin çevresine ördüğü 60 kilometrelik duvarın yapımında bin 400 yabancı işçi gece gündüz çalışıyor.

Haberde , beton plakalar halinde yerin altından ve üstünden örülen duvarın 2 yıl önce çalışmalarına başlandığı hatırlatılarak , şu ana kadar 43 kilometre duvar inşa edildiği , bunun da projenin yüzde 70 ine tekabül ettiği belirtildi.

"Akıllı Beton Duvar" denilen yapım aşamasındaki duvarın elektrik sistemleriyle donatıldığı ifade edilen haberde , yerden yüksekliği 6 metre olan duvarın , diğer tarafında neler bulunduğuna dair işaret ve bilgiler verebilen teknolojiyle güçlendirildiği kaydedildi.

Duvarın inşasına başlandığı tarihten bu yana 17 tünelin keşfedildiği belirtilen haberde , duvarın tamamlanmasıyla  Gazze  Şeridi nden  İsrail  topraklarına geçişin tamamen imkansız hale geleceği vurgulandı.

EN KARMAŞIK PROJELERDEN BİRİSİ

Haberde , işçilerin çoğunun Brezilya , İspanya , İtalya , Almanya ve Moldova uyruklu olduğu ve 50 şer kişilik gruplar halinde çalıştıkları aktarılarak , duvarın tamamlanması durumunda toplamda 2 ,3 milyon ton betonun kullanılmış olacağı bilgisi paylaşıldı.

Ayrıca haberde , bu projeye paralel olarak ,  Gazze  Şeridi nin kuzey sınırıyla  İsrail  arasındaki sınır ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =