AK Parti'den son dakika açıklaması: 9 madde...

Meclis bu hafta çalışmalarına başlıyor.  dakika  haberleri">Yargı Reformu  Strateji Belgesi de Meclis'in öncelikli konuları arasında yer alıyor. AK Parti'den yapılan açıklamada 39 maddeden oluşan ve 15 kanunda değişiklik içere

haber7
0

AK  dakika  haberleri">Parti  ,  dakika  haberleri">Yargı Reformu  Strateji Belgesi’nin detaylarını açıkladı. 39 maddeden oluşan 15 kanunda değişiklik içeren reform belgesinde , ifade özgürlüğünün güçlendirilmesi , ceza yargılamalarında yeni usuller , savcıların yetki ve sorumluluğunun artırılması gibi konular öncelikli olarak belirlenirken , mahkemelerin iş yükünün azaltılması hedeflendiği bildirildi.

AK Parti’den yapılan yazılı açıklamada ,  dakika  haberleri">Yargı Reformu  Strateji Belgesi’nin içeri hakkında bilgi verildi.

Reform belgesi için “bir yol haritası” vurgusu yapılırken , teklifte , ifade özgürlüğünü güçlendirecek düzenlemeler , ceza yargılamasında yeni usullerle basit suçların daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılması , tarafların uzlaşmaları ve mağdurun tatmin edilmesi , savcıların yetki ve sorumluluklarını artırılması , mahkemelerin iş yükünün azaltılması gibi öncelikli konular hedeflendi.

9 MADDEDE YARGI REFORMU

AK Parti’den yapılan açıklamada ,  dakika  haberleri">Yargı Reformu  Strateji Belgesi’nin 9 maddeden oluşan temel özelleri şöyle sıralandı:

1- İstinaf mahkemelerinde kesinleşen ve ifade özgürlüğüne temas eden suçlara ilişkin kararlara karşı Yargıtay yolunu açıyoruz. Böylece uygulama birliğini sağlayacağız. İnternetteki erişim yasağına ilişkin bir kademelendirme yapılmasını , sitenin tümüyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =