Trump: Daha önce hiç olmadığı kadar tehlikede

ABD Başkanı Donald  Trump  , temyiz soruşturmasına neden olan Ukrayna krizinin ardından Demokratları eleştirerek , "Ülkemiz  Daha   önce   hiç   olmadığı   kadar  tehlikede. Hepsi çok basit , beni durdurmaya çalışıyorlar

haber7
0

Trump , Twitter hesabından paylaştığı videoda , Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından azil soruşturması başlatan Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisine sert eleştiriler yöneltti. 

Donald  Trump  , Demokratlar , silahlarınızı , sağlık hizmetlerinizi , oylarınızı , özgürlüğünüzü , yargıçlarınızı ve her şeyi almak istiyorlar. Bunun olmasına asla izin veremeyiz çünkü ülkemiz  Daha  önce hiç  olmadığı   kadar  tehlikede. Hepsi çok basit , beni durdurmaya çalışıyorlar çünkü sizin için savaşıyorum ve bunun olmasına asla izin vermeyeceğim. mesajını paylaştı. 

Trump , başka bir Twitter paylaşımında ise Ülke tarihindeki en büyük ekonomiyi yaratan , ordumuzu şimdiye kadarki en güçlü ordu haline getiren , vergileri rekor düzeyde azaltan bir başkanı nasıl azledebilirsiniz? ifadelerini kullandı. 

​TRUMP A AZİL SORUŞTURMASI

Wall Street Journal gazetesi ,  Trump  ın Zelenskiy ile temmuzda yaptığı telefon görüşmesinde Demokrat başkan aday adayı Joe Biden ın oğlunun Ukrayna daki faaliyetleri hakkında soruşturma yürütülmesini istediğini öne sürmüştü.

Trump , söz konusu iddialar üzerine Zelenskiy ile yaptığı görüşmenin tamamen usullere uygun olduğunu savunmuş , Beyaz Saray ise görüşmenin dökümünü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =