Ankara'dan Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne tepki!

 Dışişleri Bakanlığı  Sözcüsü Aksoy 'Mısır ,  Yunanistan  ve  Güney   Kıbrıs   Rum   Yönetimi  dışişleri bakanlarının katılımıyla New York'ta düzenlenen üçlü toplantının bitimindeki aç

haber7
0

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü  Hami Aksoy  , Yunanistan ,  Mısır  ve Güney  Kıbrıs   Rum  Yönetimi (GKRY) dışişleri bakanlarının katılımıyla New York ta düzenlenen üçlü toplantı sonunda yayımlanan ortak açıklamaya ilişkin , "Açıklamada yer alan ülkemize yönelik mesnetsiz iddiaları külliyen reddediyoruz. Bölge ülkelerinin Ege sorunları ve  Kıbrıs  meselesinde ne yetkileri ne sorumlulukları ne de söyleyebilecekleri bir sözleri vardır." ifadelerini kullandı.

"KÜLLİYEN REDDEDİYORUZ"

Sözcü Aksoy , konuya ilişkin soruya verdiği yazılı yanıtta , toplantının bitiminde yayımlanan ortak açıklamada yer alan  Türkiye  ye yönelik mesnetsiz iddiaları külliyen reddettiklerini belirtti.

Aksoy , "Yunanistan ve GKRY nin uluslararası hukuka aykırı , maksimalist milli politikalarına son dönemde AB ülkelerinin yanı sıra bölge ülkelerini de müdahil etmeye çalışmaları , Doğu  Akdeniz  de barış ve istikrara hizmet etmemektedir." değerlendirmesinde bulundu.

"NE SÖYLEYECEK SÖZLERİ VARDIR , NE DE YETKİLERİ!"

Aksoy , şunları kaydetti:

"Mısır ,  Yunanistan  ve GKRY dışişleri bakanlarının katılımıyla New York ta düzenlenen üçlü toplantının bitiminde yayımlanan ortak açıklamada yer alan ülkemize yönelik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =